Jak wybrać gryfy?

Czym są gryfy?

Gryfy poza talerzami, obciążeniami, hantlami, sztangielkami, zaciskami czy też łańcuchami to jak najbardziej wyposażenie standardowe każdej siłowni czy też domu, który należy do osoby dbającej o siebie.

Gryf to tak naprawdę drążek czy też pręt, który jest elementem podstawowym sztangi do ćwiczeń. Na niego nakłada się symetryczne obciążenie z obu stron, zabezpieczając końce śrubami specjalnymi. Gryfy mają spore zastosowanie podczas wykonywania siłowych ćwiczeń. A jak można podzielić gryfy? Podstawowymi rodzajami tychże niezbędnych podczas sportowych treningów to:

  • proste gryfy, które są najlepsze na partie poszczególne klatki piersiowej,
  • łamane gryfy. Są to pręty najbardziej powyginane, które działają na zasadzie znacznie lepszej pracy szczytu głowy mięśnia. Im gryf jest bardziej złamany, tym lepiej się sprawdza,
  • krótkie gryfy. Idealnie nadają się jako hantle poręczne. Umożliwiają one bardziej wszechstronne oraz uniwersalne wykonywanie treningów. Wynika to z tego, że angażują w zasadzie wszystkie grupy mięśni, a szczególnie połowy ciała górnej (bicepsy, tricepsy, barki, przedramiona, plecy czy też klatka piersiowa),
  • kratownica. Gryfy te są świetne do bicepsów oraz do tricepsów.

Który gryf będzie najlepszy?

Jeśli nie mamy pewności co do samego materiały, z którego wykonany powinien być gryf idealny, postawmy na chrom. To rozwiązanie najczęstsze na rynku. Klienci zadowoleni naszego sklepu uważają za bardzo solidne takie gryfy z gumy, żeliwa czy też ze stali hartowanej.

Gryf kupić można już za około trzydzieści złotych. Takowy model jest wykonany ze sztucznego tworzywa, który pokryty jest hartowaną stalą, lecz bardzo wysokiej jakości. Zarówno nadaje się do ćwiczeń w domu, jak i także do ćwiczeń na siłowni. Jego rozmiary niewielkie dają spory komfort. Można go ze sobą zabrać w zasadzie wszędzie i do tego ćwiczyć wygodnie poza domem.

Materiał solidy, jak na przykład hartowana stal czy też chrom, sprawiają, że waga krótkiego, prostego gryfu do hantli nawet wzrasta czterokrotnie. Jeśli zatem komuś zależy na mobilności, musi postawić na tworzywa nieco lżejsze, ale łatwiej przenosić zdecydowanie akcesoria do ćwiczeń. Gryf porządny do przysiadów, gryf na triceps, gryf na biceps o wyższej wadze ma taką zaletę, że da się obciążyć go nawet masą łączną ciężarów o wadze do pięćdziesięciu kilogramów.

Warto ćwiczyć naprzemiennie z użyciem przeróżnych posiadanych gryfów, na przykład z modelem konkretnych przez kilka tygodni i dokonać zmiany.